Şişli Paintball

Şişli Paintball – © Nokta Paintball

Şişli Paintball sektörü gün geçtikçe genişlemekte, talep yoğunluğu bakımından artış yaşamaktadır. Özellikle gençler tarafından yoğun ilgi görüyor olması sektörün gelişmesine katkı sağlamakla beraber bu sporun yaygınlaşmasını hızlandırmaktadır.

Şişli Paintball deneyimi yaşamak ve bu spor hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için mutlaka paintball spor alanlarına uğranmalıdır. Bu deneyim, sıra dışı eğlence serüveni sunmakla beraber unutulmaz bir anı olarak hafızalarda yer edinecektir.

Şişli Paintball yerimizde rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Şişli Paintball

Paintball Sporu

Takım ruhu ve rakabete dayanan Şişli Paintball, son derece aksiyon ve heyecan dolu, stratejik bir spordur. Sporun oyun süresi genellikle 90 dakika kadar sürmektedir. Bu dakikaların yaklaşık yarım saati hazırlık ve oyuna giriş süreci olarak kabul edilir. Kalan süre boyunca, oyun hızlı ve seri bir şekilde oynanır. Başlangıçta belirtildiği üzere takım ruhuna dayanan Şişli Paintball kapsamında oynanacak olan bu oyun, en az sekiz kişi ile oynanmaktadır.

Takımın oluşmasına katkı sağlayacak olan her bireyin en az 14 yaşında olması gerekmektedir. Dolayısıyla yaş sınırı uygulanan bir spor dalı olduğu söylenebilir.

Bu sporun talep edilmesine neden olan en önemli faktörler; heyecan, coşku, aksiyon gibi duyguları bir arada yaşatmasıdır. Gençlere vahşi doğa deneyimi sunmakla beraber, kendilerini macera ve savaş senaryosunun içinde bulmalarını sağlamaktadır. Bu sporun yaygınlaşmaya başladığı ilk ülke ise, ABD olarak bilinmektedir.

Bunun dışında oyun içinde kullanılan temel malzeme olan boya atıcı silahların kullanımı da yine ABD’ye dayanmaktadır. Yaklaşık 1970’li yıllardan itibaren profesyonel bir oyun halini alan bu spor, eğlenceli bir oyun olarak günümüzde ticari bir hizmete dönüşmüştür.

Paintball oyununda ulaşılmak istenen amaç, takım halinde kazanmaktadır. Kişiler bireysel olarak hayatta kalma savaşı verse de asıl amacı takımını güçlendirmek ve karşı tarafa zarar verici hamleler yapmaktır. Dolayısıyla bireysel olarak bir kazanım söz konusu değildir. Takım olarak kazanılır ya da kaybedilir.

Boya kapsüllerinin oyuncu üzerinde patlaması ile elenen bireysel oyuncu, takımının gücünü azaltmış olur ve oyun akışı bu şekilde gerçekleşir. Paintball Şişli sporu genel olarak bu amaç ve tema etrafında şekillenmektedir.

Şişli Paintball Oyununa Ön Giriş ve Hazırlıklar

Profesyonel bir şekilde sunulan Şişli Paintball oyun alanında oyuncular için belirli bir hazırlık aşaması olmaktadır. Oyuna başlamak için hazırlanan oyuncular soyunmak için ayrılmış olan odalarda özel kamuflaj elbiselerini giyerler ve bu serüvene hazır hale gelirler. Ardından oyun için gerekli olan diğer temel malzemeler bireysel olarak oyunculara dağıtılır.

Boya silahının yanında maske, eldiven gibi koruyucu aksesuarlar da zorunlu olarak kullanılmaktadır. Son olarak oyun içinde oluşabilecek aksi durumların sorumluluğunu kabul ettiğinizi gösteren bir taahhüt belgesi imzalanmakta, ardından bu oyuna giriş yapılmaktadır.

Şişli Paintball Oyununun Temel Yapısı

Bireysel zeka, strateji ve takım dayanışmasına dayalı olarak oynanan Paintball sporu, kurallar ve senaryolar çerçevesinde oynanmaktadır. Bu kurallara uyum sağlamak, oyuncunun temel sorumlulukları arasında bulunmaktadır. Bireysel oyuncu, genel olarak bu kurallar çerçevesinde hareket etmeli, takımının lehine yönelik hamlelerde bulunarak başarıyı hedeflemelidir.

Kurallar genel olarak yakın mesafe atışlar ve oyun alanına yönelik olarak belirlenmiştir. Bunlara uyulmadığı takdirde oyuncuların güvenlikleri tehlikeye girmiş olacaktır. Paintball Şişli oyun sürecinde kullanılan senaryolar ise çeşitli yönlerden değişiklik göstermektedir. Bunlardan en sık kullanılan senaryo ise, oyun alanına konulan bayrağı saldırarak almak ve savunmak üzerine şekillenmektedir.

Tanınan süre genellikle 15 dakika olmakla birlikte saldırı ve savunma takımı değişebilmektedir. Senaryoyu başlatmak ve bitirmekle yükümlü olan görevli ise hakemdir. Tüm bu oyun kurallarını Paintball sporunu deneyimleyerek öğrenmek en doğru seçim olacaktır.