Paintball oynamak için hava şartları çok önemli değildir. Oyun sahasının konumuna göre ve görevlilerin talimatlarına uyarak her hava şartında paintball oynamak mümkündür. Özellikle yağmurlu havalarda daha bir zorlaşacağı için paintball oynamak daha zevkli olur. yağmurlu havada paintball nasıl oynanmalıdır?

Yağmura Uygun Giyinmelisiniz

Yağmurlu havada paintball oynarken ortama uygun şartlarda giyinmelisiniz, yağmurluk veya trençkot gibi su geçirmez kıyafetler giymelisiniz, yerler çamur olacağından su geçirmeyen ve kaymayan botlar giymelisiniz. Islanınca hareket zorlaşacağından ıslanmayı önleyen kıyafetler giymek gerekiyor. Islanınca üşürsünüz ve ateş etmekte zorlanırsınız, yerler kaygan olacağından kaymayan botlar ile daha rahat koşabilirsiniz. Maske ıslandığında gözlükleri buğu yapacağı için bir kağıt havlu bulundurursanız gözlükleri silmekte işe yarayacaktır. Dikkat etmeniz gereken ise gözlükleri temizlerken korunmak için ördek pozisyonuna geçmelisiniz böylece çarpışmadan uzak kalabilirsiniz. Elleriniz üşürse eldiven kullanarak bunu önleyebilirsiniz.

Çöp Poşetleri İşe Yarayabilir

Yağmur altında paintball oyunu bazen sinir bozucu olabilir, korunmanızı artırmak için çöp poşetlerini kullanabilirsiniz. Bu poşetler gerektiğinde yağmurluk görevi görürken gerektiğinde silahınızı korumak için işe yarar. Silahı poşetle sararsanız ıslanmasını önleyebilirsiniz. Yağmurda silah kullanmak da daha zordur, kullandığınız silahlar elle doldurulan silahlar yerine direk dolan silahlar olmalıdır. Elle doldurulan silahların içine mermi koyulurken su kaçarsa atışlar bozuk olur. Bu nedenle direk dolan silahlarla oynamak daha güvenli ve zevkli olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir